„Sobotní porážka mrzí, nakonec se ukázalo, že i kdybychom vyhráli, do finálové šestky nepostoupíme,“ řekl opavský trenér David Šťastný.

Pro něj měl dvojzápas zvláštní nádech. V sestavě Jihomoravanek totiž nastoupila jeho dcera Štěpánka. „Hrála dobře, překvapila mně. Třeba v sobotu nám dělala velké problémy, čapala neskutečné balony,“ chválil svoji dceru opavský trenér.

V pátek Slezanky dominovaly. „Náš výkon byl dobrý, nedokáži si vysvětlit, proč jsme v sobotu hráli tak špatně,“ kroutil hlavou David Šťastný. „Nešla nám hra v poli, příjem ani servis. Když jsme zvládli koncovku třetího setu, myslel jsem, že do utkání vrátíme, bohužel se tak nestalo,“ posteskl si Šťastný, který do obou duelů nasadil totožnou zahajovací sestavu, tedy až na post libera. V pátek hrála Měchová, v sobotu Gracová.

Slezanky nyní čeká v sedmičlenné skupině boj o záchranu. „Věřím, že to zvládneme, nyní nás čeká docela dost cestování, podle mých informací by české týmy neměly mít takovou kvalitu, jak družstva v moravské skupině,“ uzavřel Šťastný. P.E.M.A. se v bojích o záchranu krom Brna a Nového Jičína utká s Dobřichovicemi, Rokycany, Českými Budějovicemi a Nuslemi.

SK P.E.M.A. Opava – Univerzita Brno 3:1 (20, –19, 16, 21) a 1:3 (-19, –11, 24, –21)
Opava: Pokorná, Martinákovcá, Vavrečková, Pilavková, Holystová, Bednářiková, libero Gracová – Z. Kanovská, Jašková, Měchová