Volejbalistky Slezanu s jednou výhrou

Opava – Do druhé části volejbalové extraligy juniorek vstoupily opavské volejbalistky dvojzápasem ve Střešovicích. Byť trenér Luboš Pecháček postrádal čtyři hráčky, dokázaly Slezanky první duel vyhrát.

27.1.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

„Kvůli nemoci nám chyběly čtyři holky, navíc v prvním setu se k nim ještě přidala zraněná Kalužiková, a aby toho nebylo málo, na začátku čtvrté sady odkulhala z palubovky Ondrová,“ kroutil hlavou Luboš Pecháček.

Opavě očividně zpočátku dělala problémy velká hala. „Než jsme si na ni zvykli, prohrávali jsme 19:13,“ přiznal opavský kouč. Od tohoto okamžiku se ale jeho děvčata zapnula na větší obrátky a začala náskok stahovat, nakonec se štěstím zvládla koncovku ve svůj prospěch.

„Druhý set byl opakem prvního. Začali jsme hodně dobře, jenomže s postupem času jsme docela dost chybovali a domácí srovnali na 1:1. Třetí sada přinesla ve svém úvodu vyrovnaný volejbal. Poté Opava šla do čtyřbodového trháku. Za stavu 16:20, šla na servis Bednaříková pěti esy.

„Ve čtvrtém setu nás rozhodilo zranění Ondrové, ale nakonec jsme i díky velké bojovnosti dotáhli duel do vítězného konce,“ vydechl si Luboš Pecháček.

Střešovice - Slezan Opava 1:3 (-23, 15, -21, -24)
Opava: Pecháčková, Bartošová, Prusková, Kalužíková, Smijová, Bednaříková – Ondrová, Haasová

Do druhého utkání vstoupily Slezanky velmi špatně. Brzy prohrávaly 15:5. K podání se dostala s chutí hrající Bednaříková a smečovaným servisem přiblížila svůj tým na rozdíl tří bodů – 15:12.

„Dokonce se nám podařilo i vyrovnat, jenomže jsme v koncovce vyrobili několik banálních chyb, což domácí nakoplo a i druhý set byl v jejich režii,“ kroutil hlavou Luboš Pecháček. Opavanky to ale nezabalily. Ve třetím dějství jasně kralovaly. „Byť ve slepené sestavě jsme bojovali a zvládli i čtvrtý vyrovnaný set,“ pokračoval opavský trenér.

Chleba se tak lámal až v tiebreaku. „Na začátku jsme neuhráli jednoduchý balon a soupeř nás za to okamžitě trestal a utekl nám čtyři body. I když holky bojovaly, už jsme nestačili výsledek obrátit,“ rozhodil rukama Luboš Pecháček, který byl jinak ale spokojený.

„Na to, v jaké sestavě jsme nastoupili, musíme být s výsledky spokojeni, holky prokázaly velkou bojovnost a myslím si, že kdyby nás nesrazila zranění, tak bychom zvládli oba duely,“ uzavřel Luboš Pecháček.

V neděli hrají Opavanky s Kometou Brno.

Střešovice - Slezan Opava 3:2 (20, 21, -16, -23, 11)
Opava: Pecháčková, Bartošová, Prusková, Haasová, Smijová, Bednaříková

27.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Petr Chalupa

Petr Chalupa: Jediné co nefunguje, je naše hra

Latě z laviček strážníci v parku raději preventivně odmontovali.

Latě z laviček se ukrást nepovedlo

Kabelkový veletrh se blíží, probíhá internetová dražba VIP kravat a kabelek

/NOVÉ PŘÍHOZY, úterý 21.45/ Chcete mít doma kabelku herečky Dany Morávkové, České Miss Earth 2015 Karolíny Mališové nebo kravatu fotbalisty Tomáše Rosického? Stačí vám jediné. Zapojit se do dražby, která probíhá na našich internetových stránkách.

Získejte lístky na zámecký koncert

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Adventní čas si mohou milovníci klasické hudby vychutnat třeba na Zámku Hradec nad Moravicí.

Provoz v Hněvošicích budou řídit semafory

Na možné dopravní komplikace se musejí připravit řidiči, kteří budou v následujících dnech projíždět Hněvošicemi. Na silnici s označením I/46, která obcí vede, totiž probíhá její celková rekonstrukce.

Hokejbalisté SHC padli s lídrem a pak porazili Brno

/2 x FOTOGALERIE/ Dva zápasy na domácím hřišti odehráli o víkendu hokejbalisté opavského SHC. Nejdříve podlehli vedoucímu týmu soutěže – Jihlavě 1:2. O den později si spravili chuť vítězstvím 4:1 nad Brnem.