První utkání začala Opava vlažně, přesto si udržovala neustále mírný náskok, který také dokázala zužitkovat ve vítězný set. Místo aby ale hostující hráčky výhra povzbudila, tak nepochopitelně začaly chybovat, zejména na příjmu, a tím dostaly domácí do zápasu. Ze stavu 6:7 utekly domácí na 18:11, nepomohlo ani střídání hráček, a stav setů se tak vyrovnal. Třetí sada naopak začala pro Slezan výborně, hned od začátku utekly hráčky Opavy domácím o tři body a vedly postupně 14:9 a 17:14. „V této fázi jsme si neodpustili několik zbytečných chyb, které domácí hráčky dokázaly využít a bylo zřejmé, že rozhodne koncovka, na rozdíl od jiných zápasů jsme ji zvládli a ujali se vedení 2:1,“ okomentoval závěr třetího setu opavský trenér Pecháček.

Čtvrtý set byl opakováním setu druhého, kdy hosté udělali několik chyb v útoku, následně na příjmu, a domácí si tak v klidu a pohodě došli pro tiebreak. Ten začaly Opavanky s chutí, ubránily útoky domácích na sítí a v poli a vedly 7:2. Domácí hráčky ještě zabojovaly, snížily na 10:7, ale toto vedení už Opava nepustila a připsala si důležité vítězství. „Musím řici, že jsme tentokrát nebyli lepší, ale šťastnější,“ uzavřel první zápas opavský lodivod.

Druhý zápas začala domácí děvčata výborně a brzo se ujala vedení 8:2, dobře přijímala a z toho pramenil rychlý útok, který nedokázala Opava ubránit. Po důrazném pohovoru mezi sety se opavanky podstatně zlepšily a hru docela vyrovnaly. Hrál se podstatně lepší volejbal než v prvním zápase. Stav byl vyrovnaný do stavu 13:13, kdy Slezanky udělaly tři chyby na příjmu, ale i přesto ještě zabojovaly a zdramatizovaly koncovku, po domácím time outu ovšem nedokázaly Severomoravanky položit míč na zem, a domácí tak již vedly 2:0 na sety.

„Již několikrát jsme tento stav dokázali otočit a věřil jsem, že se nám to podaří,“ pokračoval Pecháček. Opava začala dobře bránit na bloku a ujala se vedení 9:4 a 12:8. Jenže po dalším time outu domácích přestaly hostující hráčky úplně hrát, smečařky kazily dobře nahrané míče a tím dostaly Hradec zpět do hry. I když se ještě snažily set zachránit, další zbytečné chyby je stály porážku. „To, co jsme chtěli, máme, jednou jsme vyhráli, ale s výkonem a zejména s přístupem hráček k utkání nemůžeme být spokojeni. Momentálně se trápíme na smeči, kdy děláme strašné množství chyb, které nás dostávají do kolen,“ nešetřil kritikou Pecháček. Příští utkání hraje Slezan v neděli, kdy hostí Slavii Uherské Hradiště.