Poštorná – Hlučín 3:2 (-16, 30, 16, -19, 12)

V roli favorita odjížděli volejbalisté Hlučína na palubovku Poštorné. V úvodním setu prvního utkání podle toho také hráli. „Nástup jsme měli výborně. Domácí jsme přehrávali ve všech herních činnostech, a to přesto, že jsme hráli bez libera,“ řekl hrající kouč Hlučína Miroslav Kvapil.

Druhý set se také Hlučínu dařil. „Bohužel v koncovce na nás padla deka. Podařilo se nám odvrátit pět setbolů, když jsme měli sami jeden, myslel jsem si, že ho proměníme, nestalo se tak,“ pokrčil rameny Kvapil.

Ve třetím dějství domácí Hlučín doslova z palubovky spláchli. „Dokázali jsme se ale otřepat a postavit na nohy,“ poznamenal trenér hostů. O vítězi musela rozhodnout zkrácená hra. „Opět se ukázalo, že v koncovkách si nevěříme, na stranu domácích se přiklonilo i štěstí. Navíc nás celkově srazily do kolen zbytečné individuální chyby,“ pronesl zklamaně Miroslav Kvapil.

Hlučín: Jaborský, Balarin, Hladiš, Skoták, Scheffczik, Boček – Karčmář, Kvapil

Poštorná – Hlučín 3:2 (-20, -23, 22, 21, 11)

Odvetu začal Hlučín výborně, první dvě sady vyhrál a měl nakročeno k vítězství 0:3. „První dva sety jsme s přehledem vyhráli. Ovšem na řadu přišel třetí, ve kterém jsme vyprodukovali nespočet laciných chyb,“ kroutil Kvapil hlavou.

„Navíc domácím začali připískávat rozhodčí, což nás rozhodilo. Nebyli jsme se schopni koncentrovat na vlastní výkon,“ hněval se hrající kouč Hlučína. Nyní čeká na Hlučín volný víkend a následně 5. března domácí dvojzápas s Olomoucí. „Rád bych tímto pozval diváky, jejich podporu budeme potřebovat,“ uzavřel Miroslav Kvapil.

Hlučín: Karčmář, Scheffczik, Skoták, Hladiš, Boček, Kvapil – Večeřa, Jaborský, Balarin