„Chtěli jsme se pokusit o nemožné, ale i když holky bojovaly, v oslabené sestavě se nám nepodařilo uspět,“ uznal opavský trenér Luboš Pecháček. „V prvním setu jsme udělali spoustu chyb, druhý se hrál pro změnu v naší režii,“ pokračoval domácí kouč.

Chleba se lámal v koncovce třetí sady, kterou Slezan nezvládl. „Je to škoda, pokažená koncovka se pak promítla do čtvrtého dějství,“ pokrčil ramenyPecháček. Sezona tak pro opavská děvčata skončila sestupem.

„Cíl pro extraligu jsme splnili a neskončili jsme poslední. Bohužel, baráž se sedmi hráčkami a liberem se hrát nedá, takovou marodku, jakou jsme měli letos, si nepamatuji. Kdybychom byli v plné sestavě, konec sezony by byl podstatně veselejší,“ je si jist Luboš Pecháček.

„Všechny duely odehrála pouze Pecháčková s Bartošovou a nejvíce bodující hráčkou Bednaříkovou. Ty si zaslouží velkou pochvalu“ doplnil trenér, který ocenil výkony i mladé Haasové.

„Z týmu odchází kvůli věku sedm holek, co bude příští rok, se zatím neví, každopádně bychom chtěli hrát první ligu,“ podotkl Luboš Pecháček.

Opava - Ostrava 1:3 (-15, 22, -23, -10)
Opava: Pecháčková, Haasová, Bednaříková, Smijová, Bartošová, Zamykalová - libero Štenclová