Opava vstoupila do druhého čtvrtfinále velmi dobře. První set měl zpočátku vyrovnaný průběh. Chleba se lámal v jeho polovině, kdy třikrát v řadě chyboval liberecký blokař Dittrich. Slezané se dostali do pohody a od toho se vše odvíjelo.

Zejména blokaři Kotrch s Piovarčim měli svůj den, to se ale rozhodně nedalo říci ho hostujícím univerzálovi Daliboru Polákovi, jenž kazil jeden míč za druhým.

Druhé dějství rovněž dirigoval orchestr Martina Demara. Vše započal Pavol Chudík, po jehož servisu vedli domácí 4:0. Liberecká hra zapadla do stereotypu a proti útoku Slezanů neměla příliš šancí na úspěch. Opavští se prezentovali pestrým útokem a pokládali balony téměř ze všech pozic.

Jejich náskok pomalu rostl a hráči Demarova volejbalem bavili jak sebe, tak velmi slušně zaplněnou halu. V koncovce setu se Čermákovi podařilo ještě první setbol odvrátit, avšak na Rybníčkovu ránu byli hosté krátcí a Opava měla druhé vítězství v sérii na dosah.

Ve třetím setu Liberečtí ze sobotního duelu nejvíce kousali. V jeho první polovině si drželi i vedení. Druhá část patřila už ale Opavě. Opět výborným blokem zastavovala veškeré útočné snažení Severočechů a při servisu Tomáše Fily odskočila na rozdíl čtyř bodů. Tento trhák poslal Liberecké definitivně do kolen.

Slezané tak vedou v sérii 2:0.

„Dnes se nám dařilo úplně všechno. Bylo vidět, že Liberec je nervózní. Kluky musím pochválit za dobrý výkon. Nyní nás ale čeká ještě poslední krok, a ten je vždy nejtěžší,“ řekl po utkání opavský trenér Martin Demar.

Opava – Liberec 3:0 (21, 19, 20)
Rozhodčí: Dočkal, Dvořák

Opava: Fila, Kotrch, Piovarči, Chudík, Rybníček, Valaštek, libero Kovář
Liberec: Dittrich, Čermák, Pešl, Nesvačil, Repák, Polák, libero Ticháček – Žáček, Fučík, Vencovský, Jeslínek