Mezi jeden z nejúspěšnějších turnajů patří USK CUP Praha, ze kterého si mladí sportovci odvezli deset medailí. Neztratili se také na zahraničních turnajích na Slovensku, v Polsku a také v Rakousku, kde nejvíce zářil Adam Sieber, který se zasloužil o post nejlepšího judisty TJ Slezan Opava v kategorii žáků a dorostu.

Adam Sieber letos z šestapadesáti zápasů prohrál pouze čtyřikrát a to dvakrát na zahraničních turnajích, na celkem jedenácti turnajích vybojoval zlatou medaili. Zároveň se Adam Sieber spolu s Alžbětou Škrobánkovou zasloužili o vítězství družstva na Olympiádě mládeže v Olomouci.

Druhým nejúspěšnějším judistou se stal Jan Petzuch a těsně za ním skončil Daniel Tatarin. Velký úspěch obou dorostenců Petzucha a Tatarina je vítězství na Mistrovství družstev ČR. Také dorostenec Nicolas Reineke patří mezi výborné opavské judisty, podařilo se mu probojovat do reprezentace, se kterou pak startoval na evropském poháru v Polsku.

Mezi nejmladšími judisty byl nejúspěšnějším závodníkem vyhlášen Vratislav Wiesner, který za celý rok posbíral celkem osm cenných kovů. Jen o pár bodů méně vybojoval Ondřej Sembol, který získal druhé místo a třetí pozici obsadil velký bojovník František Lhotzký. Kromě vyhlášení závodníků byl uspořádán turnaj nejmladší judistů, kde opět potvrdili výbornou formu Vratislav Wiesner, Ondřej Sembol a František Lhotzký, kteří spolu s Hugo Klosem, Viktorem Křížkovským, Danielem Kordulou a Janem Broďákem vybojovali zlaté medaile ve svých váhových kategoriích.

Druhá místa obsadili Ondřej Hula, Martin Král, Michal Vachutka, Pavla Nováková, Jan Novobilský, Vít Klásek a Jakub Sochr. Bronz pak vybojovali Adam Kopčil, Ondřej Bilík, Eduard Myšák, Matěj Plovucha, Michal Stošek, Klára Quisová, Radim Novák a Tomáš Novák.

„Opavské judo by nemohlo úspěšně existovat bez každodenní poctivé a vytrvalé práce sportovců, trenérů, funkcionářů, všech příznivců opavského juda a také rodičů, za kterou bych jim chtěl velmi poděkovat, protože díky jejich úsilí, obětavosti a opravdovému nadšení získává opavské judo zvučné jméno nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ řekl trenér dorostu a žáků Ondřej Libo.

Společně s ním se o judistické naděje starají: Michal Růžička, Hanka (Chipsa) Jamborová, Pavel Najser, Lenka Dudová, František Sotulář, Lenka Nováková, Ondra Libo, Pavel Zeman a Radek Zeman.

-rob, jab-