Čeho se týkala? Čtenáři měli za úkol zaslat odpovědi na trojici otázek. Odborná porota potom vylosovala ty nejzajímavější, podle nichž byli určeni vítězové. Stali se jimi čerstvě dvacetiletý Martin Kardaš z Opavy a další Opavanka, devětadvacetiletá Hana Herberová.

A jaké byly ceny? Tou hlavní je účast na červnovém půlmaratonu v Olomouci. Oběma výhercům Petr Kopřiva každý týden připravuje tréninkový plán prostřednictvím e-tréninku na internetových stránkách www.insportlinetrener.cz.

Jednou týdně s nimi také osobně trénuje. Nesmíme opomenout, že cena zahrnovala i startovné na samotném závodu, dopravu spojenou s přesunem do Olomouce a osobní doprovod Petra Kopřivy v průběhu půlmaratonu. Vše finančně zajišťuje hlavní sponzor inSPORTline Trenér. Sluší se rovněž dodat, že firma Insportline oběma vítězům poskytla měřiče tepové frekvence, tzv. sporttestery.

V současnosti je den D doslova za dveřmi. Už v sobotu večer se totiž oba výherci objeví na startu olomouckého půlmaratonu. „Martin i Hanka na sobě tvrdě pracují. Nyní mají za sebou čtrnáctidenní přípravu speciální tempové vytrvalosti. Je velmi nepříjemná a pro samotného závodníka někdy až bolestivá. Oba to hravě zvládli,“ komentoval Kopřiva a ještě dodal:

„Poslední týden před startem již čeká závodníky tzv. ladící období, kdy většinou odpočívají a do tréninku je zařazen pouze jeden intenzivní tonizační trénink.“

Martin Kardaš i Hana Herberová se necelý týden před závodem podrobili trojici otázek.

1. Jak zvládáte současný trénink?
Martin Kardaš: „Vcelku dobře. Ale začalo být horko a to s během nejde dohromady. Kéž by se ochladilo.“
Hana Herberová: „Trénink mi již nedělá obtíže a zvládám i delší tratě bez problémů.“

2. Půlmaraton se blíží, jaké jsou vaše aktuální pocity?
Martin Kardaš: „Asi nemám pochyby o tom, že bych závod nezvládl. Snad nás Petr připravil kvalitně.“
Hana Herberová: „Ze závodu mám trochu strach, ale těším se na něj.“

3. Trať má skoro dvaadvacet kilometrů. Bude to tedy pořádná zkouška. Co od tohoto závodu očekáváte?
Martin Kardaš: „Musím doběhnout. Nic jiného nechci. Nějaký slušný čas už bude jen třešnička na dortu.“
Hana Herberová: „Držím se hesla, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Budu se snažit překonat své hranice a dostat se do cíle v dobrém čase.“

Petr Dušek