Opava se rve o co nejlepší postavení do play off, kdežto její regionální rival zpackanou sezonu už jen dohrává. „V tomhle vidím výhodu Ostravy, může hrát uvolněně, prostě basket pro radost,“ míní opavský kouč David Klapetek.

„Když jsme proti sobě naposledy hráli, tak jim šlo ještě o play off, a to jim možná svým způsobem svazovalo ruce,“ řekl ještě opavský trenér. Každopádně je jasné, že favoritem budou klapetkovci. „Svou roli si uvědomujeme,“ nezříká se zodpovědnosti kouč Opavy.

Jeho tým po sérii porážek s týmy z horní čtyřky dokázal s přehledem vyhrát v Poděbradech. „Tohle vítězství bych rozhodně nějak nepřeceňoval. Přece jen Poděbrady poté prohrály s Vyšehradem. Musíme se stále držet při zemi a do sobotního derby jít maximálně koncentrovaně,“ varuje Klapetek.

Ostrava letos neprochází zrovna šťastným obdobím, účast ve vyřazovacích bojích padla a eskadra kouče Zdeňka Hummela už sezonu dohrává víceméně z povinnosti. „O nějakém dohrávání bych nehovořil. Například Američani nic rozhodně vypouštět nemohou, vždyť hrají o kontrakty na příští sezonu,“ podotkl opavský kouč a dodal:

„Navíc se hraje derby, na které určitě přijde i hodně diváků.“

Hosté už hrají jen o čest, ale na výlet rozhodně nejedou. Opavě nic zadarmo nedají. „V Opavě se nám dlouhodobě nedaří. Nevyhráli jsme tam ani letos, ani loni, takže to budeme mít i tentokrát hodně těžké. Ale všechny série, i ty špatné, jednou skončí a proč by to nemohlo být zrovna v tomto zápase? Nemáme co ztratit, můžeme hrát v klidu, což může být naše výhoda,“ zní z ostravské kabiny.

Opava by měla jít do duelu s NH téměř v kompletním složení, tedy i s uzdraveným pivotem Ondrejem Šoškou. „Ondra i Martin Vaňák budou připravení, což se ale nedá říci o Michalu Čarneckém,“ zakončil David Klapetek.

Utkání na opavské palubovce začíná dnes od 18 hodin.