„Šanci jsme dali hráčům, který bojují o základní rotaci, bohužel to dopadlo, jak dopadlo. Přišlo mí, že jsme do Vídně dorazili předčasně na vánoční trhy a punč,“ nezakrýval své rozčarování opavský trenér Petr Czudek. „V obraně jsme byli hrozní, dostat osmašedesát bodů je moc. Přitom obrana je základ. I kdybych hráče vzbudil ve čtyři ráno, musí zápas odbránit. My jsme ale připomínali soubor leklých ryb. Bylo to absolutně bez energie,“ nebral si servítky opavský trenér.

Domácí celek hraje ligu i pohár v úzké rotaci. „Nám chyběla v útoku kreativita, hráli jsme hloupě. Soupeř hrál chytře pomalý rakouský basket, kterému jsme se přizpůsobili. Trestal tvrdě naší hloupost,“ rozebíral Petr Czudek dál čtvrteční neúspěch.

V hlavním městě Rakouska se ukázalo, jak klíčový pro tým je absentující čtveřice. „Kuba Šiřina je ve vynikající formě, letošní zápasy táhne, někteří se s ním vezou. Máme o čem přemýšlet. Je mi líto našich čtyř fanoušků, kteří do Vídně za námi dorazili. Hráči by se jim měli omluvit a zaplatit jim výdaje za pohonné hmoty,“ zakončil trenér BK Opava.