Bohužel nedopadlo příliš slavně. Utkání s ostravským NS zpočátku rozhodně nenasvědčovalo, že půjde o jednoznačnou záležitost. Opava se silnějším soupeřem držela krok, vytvořila si i slibné šance, ale všechno trvalo jen do začátku sedmé minuty.

Pak začali domácí propadat v obraně a to se jim zle vymstilo. Ještě do první přestávky třikrát inkasovali a už se z toho nevzpamatovali. To, jak byla P.E.M.A. zaskočená, plně dokládají první čtyři minuty prostřední části. Nedařilo se zhola nic. Navíc Ostravští znovu v rychlém sledu třikrát skórovali.

Až za hrozivého stavu 0:6 se ke slovu dostali také domácí. Poskočil vybojoval míček, přihrál Klosemu a ten zpoza branky překvapil hostujícího gólmana. Jenže to bylo vše. Góly už poté střílel jen soupeř.

SK P.E.M.A. Opava B - NS Ostrava 1:11 (0:3, 1:4, 0:4)
Branka a asistence Opavy: Klose (Poskočil)

Posílena o tři hráče nastoupila Opava k zápasu s 1. letkou Sokol Ostrava-Poruba s odhodláním napravit si reputaci. A zpočátku se to i dařilo. Hned po dvaceti vteřinách se do dvou velkých šancí dostal Klose, odražený míček se dostal k Petrželovi a ten propálil ostravského brankáře.

I nadále dominovala P.E.M.A., vytvářela si další a další brankové příležitosti, ale nedařilo se ani jednu využít. A tak zákonitě přišel trest. Hráči 1. letky se postupně oklepali a hned ve druhé minutě prostřední části zaslouženě vyrovnali.

Opavské branka zaskočila a jakoby začali ztrácet půdu pod nohama. Netrvalo ani minutu a Ostrava už vedla, když využila zmatku v domácí obraně. A aby toho nebylo málo, v polovině minuty sedmé se ostravským florbalistům povedlo odskočit na rozdíl dvou branek. Naštěstí za padesát vteřin vstřelil kontaktní gól Vít Poskočil a vrátil P.E.M.U. do hry.

Bohužel hned po půlminutě závěrečného dějství využil špatné rozehrávky opavského Poláše ostravský útočník a 1. letka směřovala ke třem bodům. Devět minut Opava jen tápala, snažila se něco vymyslet, ale málo platné, hra se jí nevedla.

Až dvě a půl minuty před koncem dal svou trefou domácím naději Halámek. Branka Slezany nakopla, vystupňovali závěrečný tlak a odměnou bylo vyrovnání. Ránu Solného zastavila až síť v ostravské brance.

„No první zápas nemá smysl hodnotit, tam se nedařilo nic. Vyrovnaný byl jen úvod, pak si s námi hráči NS hráli jak kočka s myší. Rozhýbali nás přihrávkami a neustále nás přečíslovávali, buďme rádi, že jsme dostali „jen“ jedenáct gólů,“ hodnotil kriticky opavskou hru v prvním utkání obránce Jakub Poláš.

„Druhé utkání bylo o něčem jiném. Brzy jsme vedli, hráli v pohodě, ale pak jsme nebyli schopni přidat další góly. Kdybychom vedli po první třetině tři, čtyři nula, nikdo by se nedivil. Místo toho jsme si nechali nasázet tři branky a zas museli dotahovat. Dělali jsme hodně chyb. Naštěstí se to nakonec podařilo dotáhnout a získat aspoň bod,“ dodal Poláš.

1. letka Sokol Poruba - SK P.E.M.A. Opava B 4:4 (0:1, 3:1, 1:2)
Branky a asistence Opavy: Petržela, Poskočil (Vaněk), Halámek( Solný), Solný (Dzierža)
Opava: Hořínek (NS), Vojkůvka (NS, 1.letka) – Balnar, Petržela, Štěrba, Poláš – Elbl, Klose, Volf, Poskočil, Vaněk, Viltavský, Solný, Halámek, Dzierža.

Pavel Habram