První koš zápasu vstřelil hostující Appleby, Opava kontrolovala trojkou Gniadka. Další minuty se nesly ve znamení vyrovnaného basketbalu. První pokus o trhák Pražanů byl odražen, Klečka trojkou srovnával. Ovšem závěr úvodní čtvrtiny režíroval Mareš, dal dvě trojky a Vysokoškoláci vedli 20:14.

Začátek druhého hracího období započal košem s faulem Slavík, bonusovou šestku ale neproměnil. Byly to ale Sovy, kdo v této pasáži dominoval. Sehnal s Tůmou je poslaly do desetibodového vedení vedení. Opavští se snažili s výsledkem něco udělat, ovšem moc jim to nešlo, nedařila se jim střelba podle představ. Naopak druhé straně střihl trojku Sehnal a bylo to 21:35. Favoritovi se přece jen podařilo z náskoku USK ukrojit. Necelou minutu před poločasem se z dálky prosadil Zbránek – 30:35, ve svém povedeném představení pokračoval. Dal jednu šestku ze dvou a následně si došel pro faul, tentokrát byl z čáry trestného hodu stoprocentní – 33:35. Opavští udělali šňůru 12:0.

Druhý poločas započal čtyřmi body Křivánek, na druhé strany trojkoval Švandrlík. Vysokoškoláci znovu utekli, Sehnal s Marešem přispěli v krátkém sledu pěti body. Sovy vedly 49:42.

Ve čtvrté čtvrtině se domácí dotáhli na čtyři body. Po neúspěchu Klečky, skóroval do opavského koše Mareš. Důležitou trojku dal Šiřina. Jenomže Opavě to v sobotu nepadalo a Vukosavljevič střelou zpod koše natáhl vedení Sov na sedm bodů. Tři minuty před koncem z perimetru skóroval Křivánek a s domácími to nevypadalo dobře. Opavští, kterým tentokrát nešlo vůbec nic, se už nechytli a poprvé doma v lize prohráli.

BK Opava - USK Praha 63:74 (14:20, 33:37, 49:54)

Body: Gniadek 13, Zbránek 10, Šiřina 8, Bujnoch 6, Klečka, Kvapil, Kouřil po 5, Jurečka, Slavík po 4, Švandrlík 3 – Mareš 16, Sehnal, Křivánek po 14, Aplebby, Vukosavljevič po 10, Whack 5, Tůma 3, Štěrba 2. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Karafiát. TH: 10/19:5/8. Trojky: 9:11. Doskoky: 42:42. Fauly: 18:21. Diváci: 688.