Sprinter Lichý se objevil v rozběhu na hladkou stovku. Zaznamenal čas 10,82 s, ale s nedovolenou podporou větru. Postup dále se nekonal. Výborného výkonu dosáhl i na dvoustovce. Zaběhl 21,65 s a skončil jedenáctý.

„Petr si v obou případech vylepšil osobáky. Jsem naprosto spokojen,“ mínil Miroslav Mařádek.

Nejinak tomu jistě je i v případě Barbory Rohanové. Ta si na hladké čtvrtce zvedla osobní maximum na 57,91 s a získala první cenný bod na extraligovém kolbišti. Další měla získat ve štafetě na 4x400 metrů, kde společně s týmovými kolegyněmi z Olympu Brno - Němcovou, Klocovou a Horáčkovou vybojovala druhé místo.

Stejného umístění dosáhl brněnský oddíl i v konečném pořadí žen, kde zvítězil USK Praha. Štafetová sestava obdržela devět bodů, a pokud toto číslo vydělíme čtyřmi, připisuje si Barbora Rohanová další dva a čtvrt bodu na své konto.

„Na to, že poprvé startovala v extralize, výborný výsledek. Byla ohodnocena třemi a čtvrt bodem, což je na úvod vynikající,“ konstatoval její kouč.

Extraliga pokračuje o příštím víkendu druhým kolem v Praze. Jenže to je prozatím vedlejší. Zraky všech se nyní už bedlivě upírají na největší atletický mítink v České republice, který ve čtvrtek budou hostit Vítkovice, Zlatou tretru.

V hlavním programu, konkrétně v B běhu na 300 metrů, by se měl od 20.10 objevit Petr Lichý. Do národní půlky naskočí Tomáš Vystrk s Lukášem Němcem a dvoustovku si zkusí Barbora Rohanová. To vše v rámci předprogramu.

Petr Dušek