V tělocvičně Základní školy na Mařádkově si to mezi sebou rozdalo čtyřicet šipkařů a šipkařek. „Seriál už před rokem opustil v této disciplíně tradiční prostředí různých heren a v tělocvičně, na závěsné terče, získala tato soutěž nový punc skutečně sportovního zápolení,“ uvedl pořadatel sportovního seriálu Arnošt Pavelek.

Letošní ročník přál hodně nečekaným, leč zřejmě dobře připraveným borcům: kdo by čekal v semifinále účast Jiřího Sýkory či Jana Hoppa, stejně jako mezi ženami boj o nejvyšší sporttourácký triumf Nadi Davidkové nebo Hany Marečkové? A přece se neočekávané stalo skutkem, zatímco mezi ženami se dokázala prosadit na post jedničky po těžkém boji Monika Binarová a na třetí místo dosáhla loňská vítězka Jindřiška Kadlecová, mužským favoritům se nedařilo skoro vůbec.

Roman Vícha, před rokem třetí, nezvládl jediné utkání a předal postup příliš snadno Pavlu Vaškovi, body si navzájem brali i Kamil Lindovský, Petr Buček i další. To všechno vyústilo v naprosto nečekaný triumfální postup Jiřího Sýkory, jehož doplnili v semifinále Jan Hopp, nováček Jan Kumstát a velký bojovník Jan Ticháček. Do finále se již Sýkora ani Ticháček nedostali, a tak Jan Kumstát se po vítězném finále s Janem Hoppem zapsal jako další nejen do listiny dlouhé řady vítězů šipek ve sporttouru, ale i do listiny vítězů jakékoli soutěže tohoto seriálu.

Také Monika Binarová projevila velké emoce ze svého nesnadného vítězství nad Naďou Davidkovou, jíž v tomto případě jen malý krůček nedovolil radost z historického prvenství. Jiří Sýkora pak vůbec neželel nad neuskutečněnou možností zisku alespoň bronzu, který patřil Ticháčkovi, a velmi dobrou připravenost doložil i Luděk Pavelek ziskem pátého místa před Petrem Bučkem i Kamilem Lindovským a Pavlem Vaškem.

V boji třinácti žen se za finalistkami zhostila dobře své favorizované úlohy i Jindřiška Kadlecová, která zdolala skvěle postupující Hanu Marečkovou i Janu Gřeškovou a uhájila po loňském vítězství alespoň bronz. Již před závěrem téměř sedmihodinového maratonu se radovali členové týmu MASH 4077, kteří dosáhli historického úspěchu po letech: dostali se do vedení seriálu.

(val, pav)