Jako první se konal v sobotu 30. srpna další podnik silničního seriálu, Jesenický šnek 2008 – Tour de Sádek. Okruh se startem i cílem ve Velkých Heraltických měřil téměř 15,5 kilometrů a cyklisté Sundance zaznamenali hned čtveřici vítězství.

Žákům do patnácti let kraloval Petr Hampl a na stupních vítězů ho třetím místem doplnil Kryštof Sas. Ve stejné kategorii s rozdílem pohlaví uspěla Lucie Mrůzková, když za sebou nechala celý peloton a dosáhla na příčku nejvyšší.

Ženám nad 16 let oproti tomu dominovala Lucie Macíková. Juniorský závod se potom stal výlučně maličkostí Sundance, když jeho jezdci kompletně obsadili bednu v pořadí – 1. Břetislav Rohel, 2. Juraj Franer a 3. Marek Hřivňacký.

Druhý jmenovaný Juraj Franer na sebe upozornil hned o den později. Druhý ročník Paskovského Kriťáka se stal výhradně jeho doménou, protože mezi juniory deklasoval své soupeře, vyhrál a všechny předjel o kolo.

Výčet víkendových úspěchů Sundance TJ Opava však tímto zdaleka nekončí. Tentýž den, čili v neděli 31. srpna, se v Polsku uskutečnil závod O pohár prezidenta města Ruda Śląska, jehož se v kategorii kadetů zúčastnila největší opavská naděje současnosti v rámci silniční cyklistiky, Matěj Lasák spolu se svým stájovým kolegou Petrem Hamplem.

Lasák znovu potvrdil své kvality a uhájil druhou pozici. I Hampl se docela slušně činil a výsledkem toho nakonec bylo pěkně patnácté místo.

(dus)