„Dostal jsem kolenem ránu od Mickelsona na solar,“ vracel se k inkriminovanému okamžiku Zbránek. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy přitom patří k hráčům, kteří jsou schopni hrát přes bolest. Ve středu už ale do hry nenaskočil. „Nikdy se mi ještě nestalo, abych takovou kopačku dostal. Byla to strašná bomba, až jsem z ní zvracel,“ svěřil se Filip Zbránek. „Náš lékař mě po zápase raději poslal na vyšetření do nemocnice,“ pokračoval zkušený opavský basketbalista.

První poločas vůbec nevnímal. „Měl jsem problémy sám se sebou. Druhý poločas jsem už ale sledoval,“ řekla opavská opora. Brno v něm začalo jasný náskok stahovat. Na palubovce byly emoce, ty pramenily i z nepříliš dobrého výkonu rozhodčích. „Dělali jsme mentální chyby. Více bych to nerozebíral. Důležité je, že se nám podařilo vyhrát,“ podotkl Zbránek.

Opavský tým odehraje po konci reprezentační přestávky do Vánoc pět ligových a jedno pohárové utkání. „Dvě výhry máme v kapse. Teď je třeba ještě zvládnout čtyři duely, tak ať máme hezké Vánoce,“ pousmál se Filip Zbránek.

V pátek už opavský křídelník byl na tréninku. „Mám to naštěstí jen naraženo. Trénovat chci, ale na zápas to ještě nevypadá,“ dodal.

V sobotu na Folimance proti USK Praha bude určitě svému týmu chybět.