Nečekaného úspěchu dosáhli na nedávném květnovém mezinárodním mistrovství České republiky v Pit Bike v Roudné u Českých Budějovic jezdci VR Pit Bike Racer Týmu z Vršovic na Opavsku.

Přestože si před začátkem mezinárodního mistrovství nedávali členové týmu žádné velké cíle, konečný výsledek předčil všechna jejich nejrůžovější očekávání. „Při příjezdu do startovního depa jsme viděli naše šance na umístění velmi špatně, soupeřova technika a motocykly byly na špičkové úrovni,“ přiznal jeden z jezdců týmuJakub Caletka.

Spolu s ním se z vršovického VR Pit Bike Racer Týmu mezinárodního mistrovství České republiky v Pit Bike zúčastnil ještě Aleš Klement mladší se Zdenkem Kratochvílem mladším. Jenže oproti všem předpokladům a pesimistickým prognózám dojel hned dopoledne Aleš Klement ve třídě neregistrovaných na překvapivém druhém místě a poté se všichni tři nominovali do velkého finále, do kterého z celkového počtu padesáti závodníků postupovalo šestnáct nejlepších jezdců naší republiky.

O případném úspěchu ve velkém finále si však nikdo z nich iluze nedělal. „Že svou agresivní jízdou zvítězí zrovna Zdenek Kratochvíl mladší, to opravdu nikdo nečekal,“ řekl k vrcholu celého mezinárodního mistrovství Jakub Caletka. Aleš Klement mladší navíc ve velkém finále dojel jen těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, a to přesto, že závod končil se zlomenými řidítky. Poslední ze zástupců Vršovic Jakub Caletka dojel ve finále jako desátý.