Sotva Opaváci dorazili do dějiště celé akce, museli nastoupit k prvnímu utkání. A soupeř to nebyl ledajaký. Pořádající Pardubice sice letos opustily extraligovou soutěž, nicméně jejich kvalita je nezpochybnitelná.

Hráči Hitu se i přesto pustili do svého soka bez bázně a hany. V dohrávce první směny Opava nasázela neuvěřitelných dvanáct bodů a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Konečný výsledek 15:4 ve prospěch Slezanů měl takřka stejnou výpovědní hodnotu.

V dalším duelu čekal na Hit podstatně silnější protivník z Karlových Varů, který spoléhal hlavně na vytříbenou techniku českého reprezentačního nadhazovače Lukáše Toky. Ten dokázal míčku udat rychlost i nad 100km/h.

Družina trenéra Zdeňka Mateřanky se sice ujala dvoubodového vedení, Karlovarští ale neponechali nic náhodě a celkově zvítězili 12:3. No, a když opavský výběr podlehl poměrem 2:14 i Kunovicím, byl odsouzen k bojům o konečné páté až sedmé místo s Lednicí.

Úvod zápasu rozhodně nebyl ideální. Lednické mužstvo nastřádalo dva body a Opaváci museli dotahovat. Hit poté dokonce vedl 4:2, ale i za tohoto stavu soupeř našel odpověď. Před poslední směnou bylo skóre nerozhodné 4:4.

Přestože Slezané nezačali dobře, vypracovali si důležité vedení. Lednice v závěru sice kladla tuhý odpor, avšak snížila jen na 7:6. Opavští kadeti tak na pardubickém turnaji obsadili pátou příčku.

„Tato akce byla výbornou prověrkou před zimní pauzou. Ukázala nám, že se musíme zaměřit na zlepšení pálkařských schopností a výchovu nadhazovačů. Vyzdvihnout bych chtěl především výkony nejlepšího pálkaře Dana Štěrby a nadhazovače Václava Bielky. Výborně se prezentoval i Jakub Solnický.

Naše mužstvo by však stále potřebovalo nabrat asi osm hráčů z ročníku 1995/1996, aby vznikla větší konkurence. Zároveň sháníme sponzory. Díky tomu bychom mohli lépe dodržovat ústrojovou kázeň a nehrát jen v zapůjčené výstroji,“ hodnotil trenér kadetů a předseda TJ Hit Opava Zdeněk Mateřanka.

Petr Dušek