„Předpokládám účast přibližně stovky plavců z České republiky, Slovenska a Polska,“ říká k akci David Čech z pořádajícího oddílu plavání Univerzita Brno, který ve spolupráci se Střediskem volného času Opava celou akci připravuje. Pro plavce jsou připraveny tratě v délkách 100, 250, 500 a 750 metrů. Sedmsetpadesátka je hlavní trať, na které se poplave O pohár Stříbrného jezera,“ pokračuje David Čech.

Opavský závod ale je také již zmiňovaným setkáním českých a slovenských pokořitelů kanálu La Manche. Podle pořadatele už svoji účast potvrdilo hned šest těchto dálkových plavců, včetně manželky prvního českého pokořitele Františka Venclovského, která se účastní pravidelně každý rok. „Ostatní se bohužel omluvili z různých osobních důvodů,“ naznačuje David Čech, že i přemožitelé kanálu jsou jen obyčejní lidé, které trápí nemoci jako každého jiného.

Prezentace účastníků je plánována na 10.30 hodin, v poledne by měl být nástup na břehu Stříbrného jezera a o půl hodiny později už odstartují závodníci na nejdelší 750 distanci. Poté se poplave sto, pět set a dvě stě padesát metrů. V půl třetí začne vyhlašování nejlepších.

„Zájemci o závod se mohou ještě dnes hlásit, a to na telefonu 732 747 962 či emailu lamanche2006@seznam.cz,“ vzkazuje ještě dalším odvážným David Čech.