„Této série turnajů se obvykle neúčastní české špičkové páry, ale i tak se bylo na co dívat,“ řekl ředitel všech opavských podniků David Šťastný.

Na opavském písku se představilo celkem osmnáct párů, pět dvojic pak do bojů vyslal domácí Happy sport.

Do nedělního Final 4 se nakonec i přes úvodní porážku probojoval i jeden domácí juniorský tým Jakub Henzl s Matějem Lexem, kteří tak doplnili jednu pražskou a dvě brněnské dvojice.

Malé finále o bronz se nakonec stalo kořistí Štěpána Havlína a Františka Knoblocha z Prahy, kteří po dvou těsných koncovkách prorazili již výše uvedené Henzla s Lexem a z Opavy si tak odvezli bronzové medaile.

Velké finále bylo čistě brněnskou záležitostí, protože se v něm utkaly dva nejvýše nasazené páry. Chvíli to vypadalo, že druzí nasazení Jiří Sedlák s Jakubem Rulíškem si vybojují třetí set, ale nakonec nasazené jedničky David Pavlovský s Radovanem Makovským neponechali nic náhodě a zvítězili 2:0.

Stali se tak zaslouženými vítězi, když skončili turnaj s impozantním skóre pěti vítězství a žádné porážky. K výsledkům dalších opavských dvojic Jan a Tomáš Pavelkovi skončili na 9. místě a Ondřej Muroň s Vojtěchem Baumanem na 13. místě.

„Velký beach volejbalový bonbónek nás čeká následující víkend, a to mezinárodní turnaj mužů a žen Super Cup za účasti polských, ruských či brazilských hráčů a také těch nejlepších párů českých,“ zve David Šťastný.

Beach volejbalový svátek v Opavě

Od 17. do 19. srpna budou kurty na opavském Kolofíkově nábřeží hostit SUPER CUP – mezinárodní beachvolejbalový turnaj mužů a žen s dotací 200 tisíc korun.

Akce bude rozehrána v pátek ráno kvalifikacemi obou kategorií, od 15 hodin bude zahájena hlavní soutěž mužů. Ženy zahájí hlavní turnaj v sobotu ráno.

Finálová utkání, která budou snímat kamery České televize, budou zahájeny v neděli od 13 do 17 hodin.