Po čtrnáctidenní pauze od závodění čekaly patnáctiletou plavkyni dva závody na desetikilometrových trasách. Náročnost víkendového programu znásobil i fakt, že starty obou soutěží dělilo takřka pět set kilometrů. Ze severní Moravy musela přes celou republiku do západočeského Chomutova.

„Jsem nesmírně unavená, dvě desítky během dvou dnů pro mě byly šílenou zátěží, ale stejně u mě převládá pocit štěstí,“ řekla po vyčerpávajících, ale nadmíru úspěšných víkendových dnech Adéla Solská.

V sobotu absolvovala mladá sportovkyně závod na nedaleké vodní nádrži Těrlicko u Havířova, kde startoval druhý ročník Poháru města Havířov. Na nejdelší, desetikilometrové trati nenašla Adéla přemožitele a zvítězila. To ale nebyl konec.

Hned druhý den zajížděla talentovaná plavkyně až do vzdáleného Podkrušnohoří. V Chomutově se účastnila dalšího mistrovského závodu. Ani vyčerpání z předchozího závodu, ani dlouhá cesta na druhý konec republiky nezkomplikovaly triumf opavské plavkyně. Čas 2 hodiny 25 minut a 7 sekund znamenal dokonce překonání traťového rekordu na Kamencovém jezeře.

„Nevím proč, ale sobotní závod se mi plaval špatně,“ přiblížila soutěž na Těrlické přehradě Adéla, která před dvojicí závodů absolvovala i kratší soustředění. „Druhý den se mi v Chomutově plavalo skvěle. Z předchozího závodu jsem už byla pořádně rozplavaná, což se promítlo i do perfektního výsledku. Zvlášť po první pětici kilometrů se mi závodilo doslova fantasticky.“

Nejbližší dny tráví Adéla na soustředění v Jeseníkách, kde trénuje dvakrát denně po hodině a půl. O víkendu se po měsíci opět vydává na Lipno, kde poplave na mistrovství České republiky dvacetikilometrový závod.

František Géla