Hlavní cenu za stavbu v kategorii stavby občanské vybavenosti včetně ceny Grand Prix získal polyfunkční dům Ostrava-Vítkovice. Čestné uznání pak získal Atelier 38 za stavbu v kategorii rodinné domy, kde se umístil díky rodinnému domu v Opavě-Jaktaři. Čestné uznání za stavbu v kategorii bytové domy si pak vysloužil také obytný soubor Ostrava- Heřmanice.

Atelier 38, zastoupený architekty Janem Zelinkou a Tomášem Bindrem, tak uspěl mezi devětatřiceti stavbami. Jak redakci řekl architekt Atelieru 38 Tomáš Bindr, zúčastnili se i předchozích ročníků, ze kterých si odnesli ceny v kategorii bytové domy a rodinné domy, ale hlavní cenu Grand Prix získali poprvé.

„Je to směs pocitů radosti a zároveň je to zavazující pro další práci. Je to zadostiučinění za nekonečné hledání a přesvědčování klienta, za boj s úřady, za handrkování při realizaci na stavbě,“ podotkl Bindr s tím, že od prohlídky místa po realizační dokumentaci uplynul téměř rok.

„Budova je složitý organismus, na projektu pracoval tým jedenácti projektantů různých profesí. Spoluautorem je Jan Zelinka a hlavním inženýrem projektu Vojtěch Šimčík,“ doplnil Bindr.

Jak dále zmínil, polyfunkční dům uspěl i v soutěži vyhlašované statutárním městem Ostravou a získal titul „Dům roku 2009“.

„Je publikovaný v knize Průvodce architekturou Ostravy, kterou vydal Národní památkový ústav, nebo v odborném časopise ERA21. Velkou radost nám udělalo i ocenění našeho studenta Petra Doležala z katedry architektury VŠB TU v Ostravě, kde externě s kolegou Zelinkou vyučujeme,“ doplnil se slovy, že v rámci stavby Moravskoslezského kraje dostal ocenění děkana za návrh řešení prostoru Slezanky v Opavě.

Rodinný dům v Jaktaři získal v soutěži čestné uznání.

Čestné uznání pak získal také obytný soubor Ostrava-Heřmanice.