Ve svých útrobách má řadu atraktivit, o nichž se zatím jen mluví, spatřit je na vlastní oči však bude možné až ve čtvrtek.

K hlavním zajímavostem patří stylová Ka-Varna v místech, kde se pivo vařilo od roku 1825. Historický duch staré varny přibližují dva původní měděné kotle a stropní klenby, které prošly důkladnou očistou až na původní cihlu. Kromě kávy a sladkostí ji zanedlouho provoní i pivo z nově vybudovaného minipivovaru.

„Bude vyráběno klasickým postupem, bez pasterizace a z českých surovin. Naším záměrem je vařit hlavně dvanáctistupňový ležák a polotmavý speciál. Sezonně budeme vařit také ochucené speciály," upozorňuje ředitel investorské společnosti Develon Radim Bajgar.

K pivu si zákazníci mohou zakousnout kromě výrobků studené kuchyně i oblíbené pečené koleno nebo grilovaná žebírka.

Fungovat zde bude rovněž dětský koutek pro děti od tří do deseti let. Mladší děti ho mohou navštívit v doprovodu rodičů. Najdou v něm mj. hračky, stůl na ruční práce, TV box, dotykovou obrazovku Touch toy a herní sestavu s klouzačkou. K dispozici budou mít pramenitou vodu, maminky ocení přebalovací pult a křeslo na kojení.

Mezi největší atraktivity patří multikino CineStar s šesti sály, na které se těší především mladí Opavané.

V obchodním centru bude mít svůj prostor i projekt obecně prospěšné společnosti Dobrá rodina. Poskytne zájemcům kontakty na konkrétní pracovníky státních nebo regionálních institucí i na odborníky a organizace zaměřené na pomoc rodinám a dětem. Popřípadě jim může zajistit i osobní setkání s některými odborníky.

Investor počítá, že nové obchodní centrum využijí nejen Opavané, ale také lidé ze široké spádové oblasti, do které patří Bruntál, Krnov a Jeseník. Čtyřpodlažní budova klade mj. důraz na dopravní dostupnost i na energetickou úspornost.

Většina butiků bude mít otevřeno od 9 do 21 hodin a supermarket bude otevřený už od 8 do 21 hodin. Další subjekty, například kino, bankovní pobočky nebo fitcentrum, budou mít svou vlastní otevírací dobu.

O otevření celého komplexu vás budeme dále informovat.