Ani chladno je neodradilo od snahy poznat na vlastní oči výsledek čtrnáctiměsíční snahy o přeměnu zchátralého pivovaru do architektonicky zvláštního objektu. V prostorách centra se architektonickému studiu Šafer Hájek architekti podařilo dát dohromady historii se současností. Někdo to ocení a jiný zatratí, tak už to bývá.

„Pokud stavby vyvolávají rozporuplné reakce, jsou dobré. Špatné jsou ty, které nevyvolávají žádnou reakci," konstatuje architekt Oldřich Hájek. Vybudování objektu přišlo na téměř 1,5 miliardy korun.

„Opava si takovou investici zaslouží a když přišla nabídka na koupi pivovaru, jako rodák z Opavska jsem na ni slyšel. Prostor se nám zalíbil na první pohled, možná nás přímo uhranul," říká ředitel investorské společnosti Develon Radim Bajgar.

Současně odmítl fámu, která se rozletěla Opavou. Šlo o informaci, že se v multikinu tuto středu propadl strop. „Je to vyložená hloupost. Nikde se nic nepropadlo a kino začíná promítat podle plánu už dnes (ve čtvrtek 15. listopadu) už v 16 hodin," striktně konstatuje Radim Bajgar.

Primátor Zdeněk Jirásek (ČSSD) vyzdvihuje fakt, že tento architektonicky neotřelý objekt vznikl z brownfieldu a věří, že se centrum postupně stane součástí historie Opavy.

Na jedno však nezapomněl ani jeden z hlavních představitelů budovatelského týmu – na omluvu lidem, bydlícím v okolí stavby za jejich nepohodlí, spojené se stavebním ruchem a na poděkování za jejich trpělivost.