Jak redakci ve čtvrtek řekl vedoucí směny opavské benzinky Tesco Stores ČR, a.s., David Mlček, litr Naturalu 95 stojí 33,40 a nafty 32,40 korun. „Zatím jsme zdražili o 20 haléřů. Záleží na trhu v Libyi a za jakou cenu nakoupí Tesco. Takové vysoké ceny si pamatuji asi před čtyřmi lety,“ uvedl Mlček.

Do zdražování moc nevidí také v opavském Globusu ČR k.s. Cena za Natural 95 je 33,20 a za naftu 32,20 korun. Podle tamní obsluhy je zřejmé, že dle informací v tisku se dříve či později pohonné hmoty ještě zdraží. „Můj názor je ten, že za problémy je Libye. Jsem řidička i prodejce a takové ceny kolem 34 korun byly tak 2 až 3 roky zpátky. Lidé si na ceny stěžují,“ podotkla.

Na Shell Czech Republic, a.s., na Těšínské ulici zaplatíte za Natural 95 34,70 a za naftu pak 33,90 korun. Stejné ceny pak hlásí i opavská Benzina, s. r. o, a OMV ČR, s. r. o. „Až takové vysoké ceny si asi nepamatuji,“ řekla naší redakci obsluha Benziny Vendula Smolková.

Rovněž obsluha OMV nepamatuje na tak drahý benzin. „Sama jako řidička si nepamatuji, že by byl někdy tak drahý benzin. Jestli nás tak moc ovlivňují problémy v Libyi, je to síla, že to dopadá až na nás,“ zmínila. Na benzince Lukoil Czech Republic, s. r. o., ve Vlaštovičkách pak natankujete Natural 95 za 33,50 a naftu za 32,50 korun.

„Takové ceny nebyly aspoň deset let,“ doplnila obsluha Lukoil.