Důvodem, proč jsem za Daliborem Potepou přišla, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana opavského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na tohoto šikovného zedníka nám dal Jan Spívala, jeden z jeho mnoha zákazníků, kterému Dalibor Potepa udělal novou fasádu, postavil pergolu a spravil chodník. Právě díky jeho zručnosti mu dává nové a nové zakázky, s kterými je vždycky stoprocentně spokojen.

Důvod, proč ho lidé vyhledávají, vidí mladý zedník především v jeho zodpovědném přístupu a rychlosti, s kterou umí práci dovést do zdárného konce. Nejlepší odměnou po náročné šichtě pro něj není odpočinek, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale pozitivní ohlasy od spokojeného zákazníka, který ho potom třeba doporučí svým známým.

„Nominace mě potěšila, protože jde vidět, že do mě lidé vkládají důvěru,“ pochvaluje si Potepa. Zeptali jsme se Dalibora Potepy, v čem si myslí, že spočívá jeho úspěch.

Prozraďte nám, co podle sebe děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?

„Myslím, že lidé na mé práci oceňují především rychlou a kvalitní realizaci zakázky. Novou fasádu uděláme za dva týdny, koupelnu jen za jeden a rodinný domek třeba i za tři měsíce. Tím, že mám firmu společně s bratry také vždy na staveništi panuje přátelská atmosféra a práci nezdržují zbytečné hádky a komplikace.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?

„Přes léto je to vychlazený půllitr, ale když se vracím domů pozdě, tak je to večeře, sprcha a postel. O víkendu je pro mě nejlepší relax práce v hasičském dobrovolném sboru.“