Informaci vydala ČTK a objevila se také na internetových stránkách www.digizone.tv.

Původním majitelem Digi TV je společnost RCS&RDS. Svou satelitní televizi v poslední době začala prodávat hned na několika evropských trzích. Zmiňme například Rumunsko anebo Slovensko. Podle všeho je k tomu nakročeno také u nás.

Naše redakce oslovila tiskového mluvčího Lama Energy Group Andreje Čírtka. Vzhledem k probíhajícím jednáním příliš konkrétní nebyl, ale zásadní informace rozhodně nezpochybnil.

„Potvrzuji, že společnost Lufusions, která patří do skupiny Lama Energy Group, by měla získat stoprocentní podíl ve společnosti Digi Czech Republic. Transakci nyní standardně posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Zatím transakci nebudeme blíže komentovat," poznamenal.

Na digizone.cz se uvádí, že tuto zprávu už v průběhu loňského června přinesl rumunský deník Ziarului Financiar. Andrej Čírtek se ovšem k tehdejším spekulacím odmítl vyjádřit. Nyní už je to hotová věc.

Na závěr se ještě tak trochu oklikou vraťme na začátek tohoto článku. Společnost RCS&RDS rozprodala Digi TV v Rumunsku a také na Slovensku, kde ji odkupoval Slovak Telekom, provozovatel služeb Magio TV a MagioSat. Digi TV vešla do povědomí širší masy lidí zařazením programů ve vysokém rozlišení HDTV.

Digi TV, a hlavně její kanál Digi sport, určitě znají příznivci anglického fotbalu. Právě zde se totiž vysílají zápasy Premier League, která je bezesporu jednou z největších taháků této televize.