Lídrem koalice je generální ředitel a majitel společnosti ISMM Miloslav Cváček. Zastoupené strany se shodly na pěti programových prioritách, kterými jsou život a budoucnost kraje, zdravotnictví, školství, sport a kultura, životní prostředí a podnikání.

Koalice Pro krásný kraj chce být aktivní nejen v pomoci vrátit život v kraji do stavu před pandemií, ale především využít příležitost k restartu ekonomiky a k dalšímu rozvoji kraje.

„Chceme, aby kraj byl přátelský k lidem, moderní, digitalizovaný, naší snahou bude zefektivnit správu rozpočtu kraje. Potřebujeme zde nejen dostupné zdravotnictví ve všech obcích, ale i špičková zdravotnická pracoviště, fungující učňovské školství s napojením na zdejší průmysl, větší podporu živnostníků, malých a středních podnikatelů či farmářů. Jsem rád, že se nám s partnery podařilo dohodnout na všech programových prioritách a jsem přesvědčen, že jsme dobrou alternativou pro ty, kdo nesouhlasí se stávající politickou scénou a nechtějí volit tradiční politické strany.“ uvedl Miloslav Cváček, nezávislý lídr za ODA.

Dalšími členy kandidátky jsou například starosta Vítkova Pavel Smolka, místostarosta Kopřivnice Adam Hanus aj.