Pozemky, kde by měl nový supermarket vyrůst, má již společnost Penny Market smluvně zajištěny. Zároveň však řeší také to, jaké by mělo otevření prodejny dopad na situaci ve městě.

„Plánujeme rozsáhlé investice do veřejné dopravní infrastruktury. Zejména úpravu stávající křižovatky pro zvýšení bezpečnosti chodců, vybudování dvou zastávek městské hromadné dopravy a rovněž i rekonstrukci stávajícího parkoviště.

Tyto akce již plánovalo realizovat město a naše společnost na ně již nechala zpracovat odbornou dopravní studii,“ vysvětluje Jan Králíček, vedoucí oddělení expanze společnosti Penny Market, s. r. o.

Vznik prodejny se už řešil také na dolnobenešovském zastupitelstvu, město tento záměr neschválilo. „V centru mají být parky a ne rozšířená betonová parkoviště. Přes třicet let se mluví o neúnosné dopravní situaci a nutnosti obchvatu a nyní bychom měli hlasovat pro to, aby do centra zajíždělo, parkovalo a vytáčelo se aut dvakrát tolik?

To připouští i studie, kterou Penny vypracovalo. Ta mimo jiné uvádí také fakt, že Benešovští budou zákazníky jen zhruba z padesáti procent,“ komentuje zastupitel Dolního Benešova Marek Sklář.

Obdobný názor panuje také u samotných obyvatel. „Jsem proti jako většina lidí. Už tak je zde hrozný provoz, který se při stavbě ještě zvýší. Do školy zde denně chodí desítky dětí, často zde jsou dopravní nehody, do Penny by několikrát denně jezdily kamiony ze zbožím, pekaři a další.

Postavit jakýkoli obchod uprostřed města je nesmysl,“ myslí si Pavla Postulková z Dolního Benešova.

Společnost je však připravena se celou záležitostí dále zabývat. „Hodláme svůj postup konzultovat s vlastníky sousedících nemovitostí, aby výstavbou nedošlo ke zhoršení kvality jejich bydlení. Rovněž budeme jednotlivé kroky projednávat se zástupci města,“ zdůrazňuje Jan Králíček.

Veronika Bernardová, Dominika Sladká