Městu ani obyvatelům se záměr společnosti nezamlouvá, řeší se mimo jiné dopravní situace. Ta by se mohla v už tak přetíženém Dolním Benešově po stavbě marketu ještě zvýšit.

„V současné době jsou na tahu zástupci Penny, kteří mají zastupitelům předložit další materiály. Vypadá to, že letos rozhodnutí nepadne,“ přiblížil aktuální situaci starosta Dolního Benešova Martin Štefek. Mezi těmito dokumenty má být také zpráva, že se společnost dohodla s majiteli sousedních pozemků.

„Chtěli jsme, aby nám dodali potvrzení, že se domluvili s majiteli pozemků, které by měly s novým Penny sousedit, že jim to nevadí a nemají s tím problém. Takže čekáme, dokud nebude vše projednáno z jejich strany,“ pokračoval.

Pozemky naproti kulturnímu domu, na kterých by měl obchod vzniknout, patří soukromým osobám s tím, že pouze část pozemku, kde se počítá s parkovištěm, vlastní město. „Pokud se společnost rozhodne stavět na pozemcích soukromníků, město s tím nebude nic moc dělat,“ připustil Martin Štefek.

Zástupci Penny mají v plánu investice do dopravní infrastruktury, počítají i s úpravou stávající křižovatky či s vybudováním dvou zastávek městské hromadné dopravy.

„Zájem z naší strany stále trvá, přivedly nás k tomu třeba i ohlasy a podněty zákazníků z naší prodejny v nedalekých Kravařích,“ uvedla Monika Lebedová ze společnosti Penny Market s tím, že další případné dotazy zodpoví společnost LRC&partner, která pro Penny projekt developersky zajišťuje.

Naší redakci se však zatím nepodařilo s firmou spojit.