Slavnostního aktu se mimo dalších významných osobností zúčastnil i ministr zemědělství České republiky Marián Jurečka. Objekt byl vybudován v ulici U Sušárny, a to konkrétně v prostoru, kterému Dolnoživotičtí neřeknou jinak než Amerika.

Z historického hlediska to má své opodstatnění. „Na začátku 19. století vlastnil životské panství hrabě Razumovský. Na tomto místě se rozléhal statek. Hrabě byl velký vizionář, a proto ho vybavil tehdejší nejmodernější technikou. U lidí tyto vymoženosti evokovaly Ameriku.

Přece jenom to byl nový svět, o kterém spousta z nich snila," přibližoval vedoucí prodeje a marketingu OPaLL-AGRI Petr Jedlička.

A nová hala i v budoucnu nebude na „Americe" vybočovat ze zaběhnutého historického trendu. S její stavbou společnost z Opavska začala během loňského dubna. Dokončit se ji podařilo na začátku letošního léta. OPaLL-AGRI se tímto krokem snaží centralizovat svou výrobu.

Jeden menší objekt v Dolních Životicích už měla, nyní k němu v těsné blízkosti přibyl další. Firma má hlavní obchodní středisko v sousedních Herticích, druhé se nachází v Jindřichově Hradci. Na Havlíčkobrodsku pak naleznete také jednu provozovnu.

„Soustřeďujeme se na výrobu zemědělských strojů, které od nás odebírají země z Evropské unie. Dodávali jsme však stroje i na východ. Na Ukrajinu, do Ruska, nejdále pak do Kazachstánu," mínil Petr Jedlička s tím, že v dolnoživotickém výrobním areálu se budou zaměřovat zejména na pluhy:

„Jsou takovou naší specialitou. V České republice a také v Evropě patříme k předním výrobcům. Vyrobit pluh je technologicky velice náročné."