K nim přibudou během příštího roku další společnosti s novými pracovními místy. „Znamená to velkou šanci pro lidi, kteří jsou ochotni pracovat. Budeme pochopitelně usilovat o to, aby to byli hlavně naši spoluobčané, profesně vyhovující požadavkům zaměstnavatelů. Příslib podnikatelů už v tomto směru máme,“ říká bolatický starosta Herbert Pavera.

Největší zájem bude o soustružníky, zámečníky, svářeče, o zaměstnance pro montáže a letování, o chemiky, dělnice a administrativní pracovníky. „V naší obci se pár desítek takových šikovných a pracovitých lidí určitě najde,“ věří starosta Pavera.

Pokud se firmám, sídlícím v průmyslové zóně, bude ekonomicky dařit, mohou se aktivně zapojovat do bolatického kulturního i společenského života. Také odvod daní by se v budoucnu měl změnit ve prospěch obcí, které mají firmy na svém katastru.

Tento záměr se Bolatic velmi výrazně dotýká. Průmyslová zóna je také jedním z důvodů, pro které obec letos v polovině prosince získala zlatou pamětní medaili Hospodářské komory za podporu podnikání v regionu.

„Je sice významným, ale ne jediným faktorem, protože v Bolaticích je pro zaměstnanost vytvořeno skutečně hodně příležitostí,“ dodává Herbert Pavera.