Primátor odsoudil vysílání televize Nova, která nedávno firmu v souvislosti s metylalkoholovou aférou nařkla a Opavu označila za město smrti. „Reportáž této televize byla lživá, firmu Fros, která se chová v souladu se zákony a přináší práci lidem z Opavy, to velmi poškodilo. Nyní se kdokoli s majiteli odmítá bavit o nápravě. Firma přišla o významné zakázky. Je to mimořádně nešťastná záležitost," uvedl primátor s tím, že radnice chce Fros podpořit alespoň morálně, protože jinou účinnou možnost nemá.

Primátorovi rovněž vadí označení Opavy jako města smrti, vnímá to jako negativní reklamu. „Nicméně po poradě s právníky jsme došli k názoru, že bránit se soudní cestou by nejspíše nebylo efektivní," zakončil primátor.

Stejný názor má i ředitel poškozené firmy Fros Eduard Fládr. „Jsem rád, že nás město morálně podpořilo a necháme už celou nešťastnou záležitost usnout. Naše situace se poslední dobou trochu zklidnila a mediální obraz se nám u partnerů daří pomalu zlepšovat," říká po schůzce Eduard Fládr.

Poznámka Zuzany Urbánkové: Pomluva

Pomluva je nebezpečná potvora s tuhým kořínkem. Uškubnete jí jedovaté listy, ale kořínek ze země nedostanete. Své o tom vědí majitelé opavské firmy Fros, kterou některá média nedávno lživě nařkla z míchání metanolu. V hlavních televizních zprávách se pak za moderátory objevil nápis Opava, město smrti, což se mnoha Opavanů dotklo.

„To je teda pro nás pěkně blbá reklama," diskutovaly například druhý den prodavačky v jednom z obchodů na Ostrožné ulici.

Ale vraťme se k firmě Fros. Nařčení se ukázalo jako pomluva. V duchu pravidla, že poškozením dobré pověsti přicházíme o rodinné stříbro a zlato, ztratila firma zakázky, někteří obchodní partneři se od ní jako od nedůvěryhodné odvrátili. Od té doby majitelé pomluvu vyvracejí. Najali si právníky, požádali o pomoc radnici, které také musí vadit, že stojí v čele „města smrti".

Nicméně boj s jakoukoliv, i soukromou pomluvou je značně nerovný. Dokáže zničit člověka i firmu. Doufejme, že to Fros ustojí.