Ilustrační foto.Ačkoliv stále častěji volí lidé možnost nakupovat vánoční zboží přes internet, existuje velké množství těch, kteří si chtějí na vlastní oči prohlédnout, co kupují a využívají možnosti konzultace přímo s prodejcem. Mezi ty patří také studentka Petra Švecová, která se rozhodla nakoupit vánoční dárky právě v Tipě.

„Nejsem tady poprvé, byla jsem tady už několikrát a vždy jsem odešla spokojená. V Opavě je to hodně známý obchod. Byla jsem na jejich webových stránkách www.tipa.eu, zaujal mě ten velký výběr a popravdě také dobré ceny, ale v elektronice se příliš nevyznám, tak jsem si chtěla nechat poradit," vysvětlila Petra Švecová, proč nevyužila možnosti e-shopu.

Ilustrační foto.A podle jednoho z prodejců není tento postup žádnou výjimkou: „Zákazníci si u nás rádi nechají poradit, považují nás za odborníky, a zajímají je tak naše doporučení. Například slečně jsme pomáhali především při výběru vhodné kamery, kdy bylo třeba zjistit, k čemu ji bude převážně využívat, a podle toho jsme hledali nejvhodnější vlastnosti," dodal ochotný prodejce Jan Malý, který může z vlastní zkušenosti porovnávat trendy posledních let: „Každý rok je hitem trochu jiné zboží, ale myslím si, že letos převažují oblíbené selfie tyče, drony a elektronické stavebnice."

Zmíněná selfie tyč zaujala i mladou studentku, která se nakonec rozhodla pro jinou trojici dárků. „Tátovi jsem koupila kameru do auta. Máma ode mě dostane k Vánocům digitální meteostanici, která se jí bude hodit. Dlouho jsem přemýšlela, co koupit sestře, až mi do oka padla hra Hezky česky, což je elektronická výuková hra, ve které se doplňují písmena," prozradila s předstihem, co nadělí Ježíšek její rodině pod stromeček.

Petr Večeřa