Výstavba nového víceúčelového hřiště, která byla letos dokončena, spolkla celkem přes 10 milionů korun. Větší investice směřovala do městské části Bobrovníky v podobě nového dětského hřiště za více než 600 tisíc korun. Peníze město věnovalo také komunikacím.

„Na Opavské ulici a přilehlé komunikaci U Stadionu si opravy a rozšíření osvětlení vyžádaly 150 tisíc korun. Na sídlišti OKD byly rekonstruovány chodníky na ulicích Hornická, Pekařská a Příčná v celkové výši 1 450 tisíc korun a 950 tisíc korun stál nový chodník v Okrajové ulici na sídlišti Rovniny,“ uvedl vedoucí odboru investic a správy městského majetku František Klíma.

V současné době probíhá rekonstrukce parkovací plochy v prostoru za městským úřadem na ulici U Bašty za 1 640 000 korun. Bude mít zámkovou dlažbu a tři sloupy veřejného osvětlení. Na původní prašné ploše vznikne čtrnáct parkovacích míst a další část bude vyčleněna pro invalidy. S rozpočtem 990 tisíc korun probíhá oprava střechy v domě na Mírovém náměstí, kde sídlí mimo jiné Charita.

Do konce roku má být vybudována nová klidová zóna s lavičkami a hracími prvky pro děti v blízkosti kulturního domu. „Projekt pro územní řízení je zpracován a náklady se odhadují ve výši kolem 1,8 mil korun.

V dalším pololetí bude realizace investičních akcí pro občany pokračovat ještě ve větším objemu než dosud,“ řekl k některým plánovaným akcím starosta David Maňas (ODS). Na základě obecně závazných vyhlášek o vytvoření a použití účelových prostředků poskytuje Hlučín fyzickým i právnickým osobám půjčky z Fondu rozvoje bydlení a z Fondu na opravy a rekonstrukci fasád. Za toto pololetí využilo možnost pět žadatelů, kteří si za výhodných podmínek půjčili 1 250 000 korun.

„Město letos poskytlo dotace za více než 5,3 milionu korun celkem sedmapadesáti subjektům. Přes čtyři miliony z této částky putovalo na podporu sportovní činnosti, významnou částku ve výši 610 tisíc korun získala hlučínská Charita na provoz ošetřovatelské a pečovatelské služby,“ konstatovala vedoucí odboru financí Krista Šoferová.