Jde o podnikatelku, které takové označení plným právem patří a v získávání cen rozhodně není nováčkem. Pochlubit se může druhým místem v soutěži Česká podnikatelka 2011 a ve stejné soutěži se loni umístila mezi čtyřiatřiceti nejlepšími podnikatelkami.

Je rovněž držitelkou ceny opavské hospodářské komory s názvem Merkurova křídla 2013, která vyzdvihuje a veřejně oceňuje takové osobnosti, které svou činností, způsobem podnikání a prozíravým jednáním pomáhají rozvoji opavského regionu, vytvářejí pracovní místa a jsou příkladem.

„Poctilo mě, že jsem se letos dostala do nominace deseti finalistů prestižní soutěže Podnikatel roku, a na pražské finále se už moc těším. To i přesto, že v něm umístění nepředpokládám," říká Jiřina Hajduková.

Nejvíc nominovaných má pochopitelně Praha, ale naděje, že některé z předních míst získá představitelka Opavska, zůstává až do 3. března. Ten den budou vítězové celorepublikového finále v Praze slavnostně vyhlášeni a vítěz se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 2.června 2015 v Monte Carlu.

Partnery celostátní soutěže Podnikatel roku jsou společnosti Accredio a Raiffeisenbank a podporují ji agentura CzechInvest a sdružení TUESDAY Business Network. Spoluorganizátorem soutěže EY Společensky prospěšný podnikatel roku je společnost RSBC.