Důvodem tohoto výběru byla podle náměstkyně primátora Pavly Brady (dříve SOS pro Opavu, nyní SZ) skutečnost, že Martin Seidl nepožadoval po radnici žádnou dotaci.

Nový nájemce má například zkušenosti s pořádáním takové akce jako je Colours Ostrava, dále má provozovny s točenou zmrzlinou. Podle Brady bude mít kolem sebe Na Rybníčku tým lidí. Vedoucím prý bude bývalý nájemce Kavárny a Klubu Art v Obecním domě.

Radnice Seidlovi stanovila zhruba třikrát větší nájemné než předchozím nájemcům. Roční nájemné činí 330 000 korun plus energie. Nájem je stanoven na dobu určitou, a to pět let. Radní se částečně pojistili i stanovením kauce ve výši tříměsíčního nájemného, která se platí na čtvrtletí dopředu.

Předchozí nájemce Rybníčku, firma Rehos, s podnikáním v této nemovitosti neuspěla, nyní radnici dluží zhruba 1 700 000 korun.

Vedení Hlásky se již dříve nechalo slyšet, že Rybníček je energetický žralok. Nemovitost byla zrekonstruována za bývalého vedení města za evropských 156 milionů, jako historická budova není zateplen a neustále zde běží klimatizace.