Její konsolidované tržby dosáhly v loňském ruce obdivuhodné hranice 1,14 miliardy korun. Oproti roku 2011, který byl už sám o sobě rekordní, to je navíc nárůst o 8,7 procenta. „Loňský rok byl pro Lanex nejúspěšnějším v celé dosavadní historii. Na růstu tržeb a zisku se podílely nejvíce prostředky osobního zabezpečení výškových prací a produkty pro horolezectví," sdělil pro ČTK hrdý předseda představenstva Lanexu Rudolf Gregořica.

A s fungováním Lanexu to je zatím na dobré cestě i letos. Navzdory prognózám analytiků o hrozící krizi a menší poptávce totiž tržby nadále meziročně rostou o 3,5 procenta.

Drtivou většinu své produkce, konkrétně kolem 85 procent, Lanex vyváží. V roce 2012 skupina dávala práci více než osmi stovkám lidí. Netvořila ji pouze bolatická pobočka, ale i dceřiné společnosti v Polsku, Rusku, na Slovensku a sesterská Lanex Packaging. Posledně jmenovanou společnost a také Lanex Slovakia, které vyrábějí velkoobjemové vaky, ovšem skupina Lanex na konci roku 2012 prodala.

Hodlá se totiž nadále soustředit pouze na hlavní cíl rozvoje svého podnikání, a to výrobu lan, vláken a prostředků osobního zabezpečení výškových prací (např. pro záchranáře a hasiče).

V současné době tak v Lanexu pracuje 487 zaměstnanců.