Potvrdil to ředitel SÚIP Rudolf Hahn.

Vedení Brana včetně generálního ředitele Pavla Juříčka ostře kritizují jeho vlastní zaměstnanci, kteří své šéfy obviňují z porušování pracovně-právních předpisů včetně šikany. O případu naše redakce opakovaně a podrobně informovala v minulých vydáních Opavského a hlučínského Regionu (viz související články níže).

„Kontrola nebude zaměřena jen na dodržování pracovně-právních předpisů, ale i na bezpečnost práce,“ podotkl Rudolf Hahn.

Na informaci o kontrole zareagovali na webu Opavského a hlučínského Deníku zaměstnanci Brana skepticky. Nevěří, že kontrola dopadne v jejich prospěch, že jim dá za pravdu.

„Kontrola je nanic,“ vyjádřil to stručně za všechny jeden z nich.

Ostré a mnohdy nepublikovatelné reakce se týkaly faktu, že komunikací s tiskem byl pověřen místní odborářský předseda Břetislav Witwer, kterého navíc zaměstnanci obviňují z toho, že se jich nezastává a jde Juříčkovi na ruku.

„Branečáci - nemáte z článků svého odborového bosse dojem, že si nějak popletl úlohy – on vystupuje jako tiskový mluvčí Juříčka a ne jako prý zvolený šéf odborů,“ zní jeden z příspěvků a další se přidává: „Odborář je tiskový mluvčí majitele firmy… to už je fakt výsměch!“