Od února do března opouštěly bránu MSA zásilky kulových kohoutů s elektrickými pohony Limitorqueza za téměř 900 000 eur.

Některé armatury budou do potrubí umístěny ve vertikální poloze, odběratel proto mimo jiné požadoval i speciální zkoušení armatur ne v klasické horizontální, nýbrž ve vertikální poloze, a to je pro armatury o takové světlosti dosti neobvyklé. Přání zákazníka je však pro MSA za všech okolností závazné.

„Aby bylo možné takovou netradiční zkoušku provést, zkonstruovali jsme si speciální zkušební přípravky a zkouška pod dohledem odběratele proběhla úspěšně," řekl manažer prodeje Zdeněk Herudek.

Koncovým zákazníkem expedované zakázky je saudskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco. Dolnobenešovské armatury jsou určeny na projekt pro výstavbu potrubní sítě největší plynárny, jakou kdy tato společnost vybudovala.

„Trh Blízkého východu všeobecně je pro nás jedním z hlavních odbytišť a tržby na tomto teritoriu představovaly loni téměř 4,8 milionu eur. Saudi Aramco je tam už přes deset let naším nejvýznamnějším zákazníkem," konstatoval obchodní ředitel společnosti MSA Roman Baláž.