Jedná se o typickou ukázku měšťanského renesančního stavitelství se vstupním mázhauzem. Kdo by snad pochyboval o jeho jménu, postačí mu pohlédnout na emblém umístěný nad hlavním vstupem – bílý kůň ve skoku. Ne vždy se však tady chodívalo na pivo.

Původně zde stávaly dřevěné domy, ve kterých už ve středověku fungoval vinný šenk a vinárna zde byla až do 70. let minulého století.

Provozovatelů restaurace se zde poté vystřídalo hned několik. V současné době jí od října 2014 šéfuje Luďěk Kyjovský, který se snaží navázat na „zlatou éru" restaurace z doby přibližně před deseti lety. „Byla to pro nás velká výzva. Ve své době to bývala prestižní restaurace, která si vždy zakládala na dobrém jídle a pivu. Velký kus práce tady odvedl pan Břetislav Smička, pro kterého se Koníček stal srdeční záležitostí a dodal mu ten správný punc. Myslím, že za tu dobu co jsme tady, si těžkou prací získáváme zpět všechny štamgasty a zároveň si vytváříme nové. Bereme to nejen vůči nim, ale i vůči ostatním hostům jako obrovský závazek," uvedl Luděk Kyjovský.
Pozici nemá úplně jednoduchou, protože v posledních letech vznikla ve městě celá řada nových hospod a restaurací. I přesto však Koníček zůstává v Opavě i v širokém okolí velkým pojmem.

Nosným pilířem se staly místní speciality, a sice pečená kuřecí křidélka, marinovaná vepřová žebírka, pečené vepřové koleno nebo domácí megaburger. Základ však tvoří plzeňské pivo čepované na hladinku a „s láskou". A proč je vlastně pivo u Koníčka tak vyhlášené? „Sudy Plzně jsou umístěny v chladicím boxu o stálé teplotě 6°C. Když zákazník dostane pivo na stůl, má teplotu 4°C, při dopíjení pak optimálních 8 – 9 stupňů, jak by to mělo být. Velmi důležitá je údržba trubek, než se narazí nový sud, vždy se proplachují vodou, jednou týdně k nám pak dochází také pracovník plzeňského pivovaru," uvedl.

Natočit pivo na hladinku, tedy „naráz", není žádná legrace, číšníci a servírky musejí procházet speciálním školením. Sečteno podtrženo – než se Plzeň dostane hostům na stůl, vyžaduje to opravdovou alchymii.

Restaurace je držitelem Certifikátu kritérií za splnění nejpřísnějších kritérií péče o čepované pivo. Koníček se stává oblíbeným cílem také zahraničních turistů. A jsou-li zrovna v Opavě, nenechají si návštěvu restaurace ujít třeba herečka Vanda Hybnerová, herec Ivan Trojan, moderátor Karel Šíp nebo různí divadelní a jiní herci. Na dobré jídlo sem chodí i známí sportovci.

Restaurace U Bílého koníčka

Otevírací dobaPondělí, úterý – otevřeno 11 – 22 hodinStředa, čtvrtek – otevřeno 11 – 23 hodin
Pátek, sobota – otevřeno 11 – 01 hodin
Neděle – otevřeno 11 – 22 hodin

Plzeňské pivo zde stojí 35 korun.

Speciality podniku:Pečená marinovaná kuřecí křidélka – 650 g stojí 129 korun
Marinovaná vepřová žebírka – 650 g stojí 159 korun
Pečené vepřové koleno – 1kg stojí 179 korun