„Výsledky bychom měli znát do čtyř měsíců a už nyní jsme obdrželi poptávky na místo od tří firem," říká opavský primátor Radim Křupala.

Studie zahrnuje oblast o rozloze padesáti hektarů, předpokládá se ale, že zastavěna bude výrazně menší plocha. Město rovněž preferuje více menších výroben než několik velkých. „Reálné zastavení by bylo menší, v první fázi se mluví o zhruba deseti až patnácti hektarech.

Řada opavských firem chce rozšiřovat výrobu, a nemají kde. Jednalo by se zejména o potravinářské a strojírenské provozy. Nic, co by mělo zhoršit životní prostředí," doplnil Radim Křupala.

Vedení města už vyčlenilo peníze na realizaci a začalo vyjednávat s vlastníky pozemků o jejich prodeji. Průmyslová zóna se bude rozkládat v městských částech Jaktař a Vávrovice, konkrétně v trojúhelníku mezi výpadovkami na Krnov a Bruntál. Z rozpočtu města půjde na první část výkupů pozemků až 24 milionů korun.

„V současné době vyjednáváme s vlastníky pozemků," potvrdil primátor.

Půl milionu na studii, která ukáže další nejvhodnější postup v rámci projektu, nejsou jediné peníze, které putují z kraje. Lokalitu navštívil také hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Z krajských peněz by mohla být financována třeba infrastruktura, kterou je nutné vybudovat. Počítá se i se spoluprací s CzechInvestem.