Radnici se podařilo pronajmout provozovnu bývalé restaurace San Marco. Stěhovat se tam bude restaurace a prodejna potravin Květ lotosu. Produkty z této provozovny se řadí do kategorie vegan a vitarian.

„Nabídka této společnosti byla radou pozitivně vnímána. Jednak proto, že se jedná již o zavedeného provozovatele, a dle názoru radních takový druh prodejny do centra města patří," komentoval situaci náměstek primátora Martin Víteček s tím, že o místo měli zájem tři subjekty.

Vedení města shání nájemce také do prostor ve Slezance. Případní zájemci však budou mít smlouvy na dobu určitou nebo krátkou výpovědní lhůtu s ohledem na případné stavební zásahy ve Slezance.

„Ať už si vybere vedení město jakoukoli možnost, je jasné, že se se Slezankou něco bude dít. Z toho důvodů musí mít manévrovací prostor," vysvětluje mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Pro možné nájemce je lukrativnější přízemí Slezanky. „Z ekonomického hlediska je prestižnější spodní část. V tomto případě nás již oslovil řetězec s občerstvením, který je ochoten akceptovat fakt, že by nedostal dlouhodobou smlouvu," řekl opavský primátor Radim Křupala (ČSSD).

Nabízet se však budou i prostory v patře. „Tam je ekonomický moment výrazně horší, což také napovídá, jaké kroky by se měly podniknout při budoucích úpravách celého objektu. Mám ale signály, že několik opavských subjektů má o místa v patře zájem," pokračuje Radim Křupala.

Na následujícím jednání zastupitelstva by mělo padnout definitivní rozhodnutí o vyplacení odstupného a odchodu společnosti Crestyl, která původně chtěla Slezanku přestavět.