Svou roli sehrál fakt, že šlo o pracovní den a k večeru se lehce navíc začalo kazit počasí. To si vzalo hlavní slovo v úterý, kdy teplota vzduchu šla výrazně dolů. 

„Přijde mi to, že fronta je tady pořád stejná, obdobně když bylo otevřeno pouze okénko,“ řekl v pondělí odpoledne Jan Petržela, jenž si dával kofolu u opavského Parkhotelu. „Máme na pátou domluvené pivko s kamarádem na Dolňáku. Rezervačku jsme si rozhodně nedávali. Chodíme pravidelně do Draka, ale tam zahrádku zatím otevřenou nemají,“ doplnil svůj postřeh.

„Vyprodáno“ nebylo ani na opavské Sokolce. „Je všední den, prostě návštěva tak, jako za starých časů. Být pátek a víkend, je tady plno. Myslím si, že se z pondělního otevření dělalo až příliš velké halo. Na pivko jsem tady chodil, když už holky otevřely okno,“poznamenal Břetislav Válek.

„Počkejte o víkendu, to zde bude slušný nával, tedy pokud proti nebude počasí. Dokonce nám hrozí sněhem,“ kroutil hlavou návštěvník kateřinského podniku.

Kdyby se tak zase dalo chodit i na fotbal…

„Každopádně jsme rád, že se život začíná vracet k normálu,“ pochvaluje si. „Ještě bychom mohli začít chodit na fotbal a bude všechno, tak jak má být. Osobně bych ale fotbal bez diváků nehrál. Dívat se jak hrají v televizi a před prázdnými tribunami, bude stejně divné,“ dodal jedním dechem. 

Premiéru se zahrádkou zažila v pondělí i kavárna P.S. Café. „Když je hezky, lidé přijdou. Dle aktuální předpovědi počasí to ale nyní vypadá, že budeme mít zavřeno a fungovat bude pouze výdejní okno. Už se těšíme, až budeme moci pětadvacátého naplno otevřít,“ přiznala jedna z provozovatelek kavárny Pavla Drastíková.