Slavnostní akt předávání osvědčení Bezpečný podnik dokázal, že mnohé společnosti dbají na bezpečnost práce a na zdraví svých zaměstnanců i během ekonomické krize. Jednou z oceněných je opavská stavební firma Slezské stavby, která titul přebírala už potřetí.

Osvědčení jim Rudolf Hahn předal spolu s ministrem práce a sociálních věcí Petrem Šimerkou. Místo ředitele a jednatele firmy Slezské stavby převzali osvědčení zástupkyně ředitele Kateřina Krejčí a manažer výroby David Ševčík. Ředitel slavnostnímu aktu jen přihlížel.

„Myslím, že všude být nemusím, a navíc jsem chtěl upřednostnit mládí a hlavně ženu. Schválně, kolik žen tu dnes titul přebíralo?“ vysvětlil Jan Urbiš svou absenci na pódiu. Pravda je, že opavská zástupkyně byla v tomto směru jediná.

Program Bezpečný podnik organizuje právě Státní úřad inspekce práce sídlící v Opavě. „Předávání se uskutečňuje dvakrát ročně a snažíme se, aby jedno bylo vždy v Opavě. Osobně jsem rád za každou firmu, která osvědčení dostala, a o to víc mě těší, že je mezi nimi opavská stavební společnost Slezské stavby. Už proto, že stavebnictví je z našeho pohledu vždy problematická oblast,“ řekl Rudolf Hahn.

Projekt Bezpečný podnik začal vznikat od roku 1996 a titul dosud získalo jen 56 firem. To dokazuje, že jde o velmi výběrovou záležitost s náročnými kritérii.