Ta vyrábí stroje a zařízení pro energetiku, sloužící například k výrobě elektrické energie na odlehlých a nepřístupných místech. Pro její berlínskou pobočku nyní Ostroj vyrobil první „kvalifikační“ zakázku v podobě elektromotorové skříně, dlouhé téměř pět metrů a vážící necelých devatenáct tun.

Dodávka, zahrnující i montáž, provedení povrchových úprav a přepravu, vynese opavské strojírenské společnosti přes 1,5 milionu korun. Ostroj se v průběhu výroby podílel i na návrzích změn výrobní dokumentace s cílem optimalizovat výsledný zákaznický produkt.

Opavský Ostroj začne dodávat pro Siemens.Opavský Ostroj začne dodávat pro Siemens.Zdroj: archiv společnosti Ostroj

Cesta k zakázce nebyla jednoduchá. „Pro účast ve výběrových řízení na dodávku svařenců jsme museli úspěšně projít náročným zákaznickým auditem. Teprve pak následovalo zadání prvního tzv. kvalifikačního projektu, jehož zvládnutí bylo nezbytným předpokladem pro další poptávky ze strany Siemense jako velmi náročného zákazníka. Věřím, že jsme obstáli a že nám to otevře dveře k dalším zakázkám,“ optimisticky konstatuje generální ředitel opavské strojírenské společnosti Aleš Martínek