„Za celý letošní rok očekáváme celkové tržby přes 1,1 miliardu korun. Hospodářský výsledek by měl být, proti ztrátě přes 90 milionů korun v roce 2020, už v kladných číslech,“ uvádí generální ředitel.Aleš Martínek. Za dobrými výsledky stojí hned několik faktorů. Prvním je lepší zakázková naplněnost divize Kovárna a kalírna, druhým nárůst výroby hydraulických válců a hřídelí pro různé typy elektromotorů i generátorů na divizi Hydraulika.

„V neposlední řadě přispěla k pozitivním výsledkům i divize Strojírna díky oživení poptávky po podvozkových platformách pro stavební a manipulační stroje a dopravní techniku u našich klíčových zákazníků z Evropské unie,“ dodává Aleš Martínek.

Vánoční trhy v Opavě.
Opavské vánoční trhy mají být s plnou parádou, začne se rozsvícením stromu

Ostroj dlouhodobě exportuje osmdesát procent objemu své výroby mimo trhy v Česku a na Slovensku. Během tří čtvrtletí letošního roku bylo do pracovního poměru přijato sedmasedmdesát nových kmenových zaměstnanců, zejména svářečů, zámečníků a CNC obráběčů a mzdy byly navýšeny v řádu několika procent.

Společnost však stále nabízí uplatnění desítkám případných nových zaměstnanců, zejména na pozicích CNC obráběčů, svářečů, kovářů nebo kontrolorů kvality. Pracovat u tak významné společnosti s důsledným „tahem na branku“ by se jim určitě vyplatilo. „Obecně stále platí, že v současné době je obsazení technických pozicí velmi těžký úkol. Těchto odborníků je na pracovním trhu velmi málo a až takový nedostatek pracovních sil nemá za posledních dvacet let obdoby,“ konstatuje vedoucí odboru Lidské zdroje Ladislav Botur.