„Do změny zaměstnání, konkrétně do listopadu 2014, jsem pracoval pětadvacet let v místní firmě PF PLASTY CZ s.r.o. Chuchelná, která tehdy zaměstnávala 270 zaměstnanců bez cizinců. Za čtyři roky se situace úplně změnila, firma se rozrostla na cca 430 zaměstnanců a neobejde se bez pracovníků z Polska, kterých tam nyní pracuje asi osmdesát,“ popisuje současný stav starosta Chuchelné Rudolf Sněhota a dodává:

„Jelikož Chuchelná je příhraniční obcí, nevidím v tom problém. Nejbližší vesnice Krzanowice je tři kilometry od Chuchelné.“

Několik desítek Poláků pak pracuje také ve společnosti Lanex v Bolaticích. To potvrdil jak tamní starosta Herbert Pavera, tak výkonný ředitel společnosti Martin Václavek.

Moravskoslezští celníci letos provedli dvaadvacet kontrol, při kterých zajistili třiasedmdesát kvízomatů.
Celníci v kraji zabavili desítky kvízomatů

„Polští občané pracují především  v Lanexu a je jich tam na 70. Dokonce je sváží i speciální dodávka až z Ratiboře. Většina Poláků však jezdí do práce osobními auty. Ubytováni v obci nejsou. Vždyť z Krzanowic to mají pár kilometrů přes Chuchelnou,“ zmínil Herbert Pavera.

Martin Václavek poté upřesnil, že v současné době pracuje v Lanexu pětasedmdesát Poláků. Další firmou, která má ve svých řadách zaměstnance z Polska, je Mondelez. Jak naší redakci potvrdila manažerka pro komunikaci společnosti Mondelez Gabriela Bechynská, jako mezinárodní společnost zaměstnávají pracovníky z různých zemí světa.

„V naší továrně v Opavě, která se nachází v bezprostřední blízkosti hranic s Polskem, zaměstnáváme i kolegy z této země,“ dodala Gabriela Bechynská.

Známý ostravský soudní lékař a celorepubliková kapacita z oboru Igor Dvořáček.
Dokonalá vražda neexistuje. Pachatel nakonec vždy udělá chybu