Zcela uzavřena bude kvůli rekonstrukci až do 30. září Žižkova ulice v Opavě. Objízdná trasa vede ulicemi Krnovská, U Náhonu, Jaselská a Žižkova.

Z důvodu opravy povrchu čeká částečná uzavírka od zítřka do 13. srpna ulici Čapkovu, konkrétně v úseku ulic Olbrichova a Rybí trh.

Od náměstí Republiky až po kruhový objezd s ulicí Vančurovou bude do 31. října zavřená Krnovská ulice. Vjezd bude od rondelu směrem do centra povolen pouze vozidlům hromadné dopravy, integrovaného záchranného systému a dopravní obsluze.

Ostatní řidiči musejí jet objížďkou po ulicích Vančurova a Olomoucká, případně ulicemi U Náhonu, Rybářská a Nákladní. Ve směru z centra na Bruntál je provoz zachován, výjimkou jsou jen nákladní vozidla nad 3,5 tuny.

DRUHÁ ETAPA OPRAV V KOMÁROVĚ

V Komárově pokračuje druhou etapou oprava Ostravské ulice. Provoz je omezen jedním jízdním pruhem, a to od ulice Dlouhá až po křižovatku na Suché Lazce. Hotovo má být 22. srpna.

Také cestování dalšími částmi regionu komplikují uzávěry. Průtah Raduní bude kvůli stavebním pracím omezen do 15. srpna, průtah Pustou Polomí až do 1. září.

Do konce října neprojedou motoristé kvůli rekonstrukci vozovky a opěrné zdi silnicí mezi Bohdanovicemi a Starými Heřminovy. Řidiči musejí jet objízdnou trasou přes Bohdanovice, Jakartovice, Bratříkovice, Svobodné Heřmanice a dále do Starých Heřminov.

V úseku mostu za Velkými Heralticemi se bude opravovat silnice také do konce srpna. Objížďka vede přes Velké a Malé Heraltice.

Od 18. do 20. srpna bude neprůjezdný úsek mezi Dolním Benešovem a Kozmicemi, a to z důvodu opravy přejezdu v Kozmicích.

KRÁTKODOBÉ UZÁVĚRY

Kvůli kulturnímu programu dojde v pátek 17. a v sobotu 18. srpna k omezení provozu v ulicích Žimrovická a Stránka v Hradci nad Moravicí.

Ulice A. Vaška v Háji ve Slezsku bude 1. září od 12 hodin do ranních hodin 2. září kvůli kulturní akci zcela uzavřena.