Návštěvníkům už podeváté nabídne tři dny krásy, zajímavostí, informací a zábavy. Počtem firem letos znovu převládají výrobci zboží a zajišťovatelé služeb pro dům, byt, dílnu a zahradu. Mezi nimi budou výrobci a prodejci oken, dveří, střech, podlah, garážových a průmyslových vrat i nástrojů a nářadí pro profesionály nebo pro kutily. Zklamaní neodejdou ani zájemci o nábytek a bytové doplňky.

Kromě tradiční nabídky budou k vidění též specifické věci, například tepelná čerpadla, solární systémy pro vytápění a podlahové topení.

Na venkovní ploše bude k vidění spousta krásných aut za veletržní ceny. Autosalon představí nové vozy Opel Zafira, Hyundai i30, Kia Cee´d a Kia Optima a chybět nebude ani letošní model Renault Mégane. Automobilka Ford se pochlubí novým Focusem s motorem 1,0 EkoBoost o výkonnosti 125 koní.

Obdivovatele krásných aut zaujmou i modely Toyota Aygo Czech edition, nový Yaris i Avensis, RAV4 v limitované edici Black&White, pětidveřový Cruz a hlavně sportovní legenda vyráběná v omezených sériích Chevrolet Camaro. Firma Mitsubishi jim zase ukáže jediný dieselový motor na světě se systémem proměnlivého časování ventilů na modelech ASX 1,8 a Outlander 2,2.

Atraktivnost akce zvyšuje i tombola Veletržní šance, která se týká prvních čtyř tisíc dospělých návštěvníků. Po předložení vstupenky si z osudí vytáhnou obálku a hned poznají, jestli jim ruku vedla Štěstěna. Pokud ano, čeká na ně jedna z více než tisícovky připravených cen.

Prvních pět představují víkendový pobyt ve čtyřhvězdičkovém libereckém hotelu Babylon s aquaparkem, benzinová sekačka, let horkovzdušným balonem, elektronický alarm do auta a anatomický polštář.

Veletrh nabídne také zábavu

Opavský veletrh nabídne kromě novinek z oblasti automobilismu, stavebnictví, bydlení, zahrad, kutilství i dobrých rad svým návštěvníkům v doprovodném programu také příjemné víkendové rozptýlení. Zábavný program bude připravený v klimatizovaných prostorách haly i na venkovních plochách.

Sobota bude ve znamení Dne dětí a zahrnuje řadu kouzelnických, pohádkových i klaunských vystoupení, nafukovací atrakce, velkou trampolínu nebo dětský hrací koutek. V neděli bude na programu Den pro ženy, který si dámy užijí na módních přehlídkách a při kadeřnicko-vizážistické show Proměny 2012.

Ta bude přítomné ženy obzvlášť přitahovat. Hvězdný tým hairmastera a vizážisty změní na pódiu vzhled několika přítomných dam a k tomu poradí s vhodnou image a kosmetikou. Odborníci divačkám přidají tipy na aktuální trendy v líčení i v hairstylingu a prozradí jim kosmetické triky prestižních salónů.

Zkrátka však nepřijdou ani pánové. Celý víkend budou na veletrhu probíhat ochutnávky moravských vín a sýrů. Od holandských až po pravé hanácké tvarůžky.